Asociația Interculturală Româno-Elenă DACIA a participat la Festivalul Internațional “Colors of Pysanka” (Culorile ouălor de Paşte)

Elevi ai Școlii de Limba Română “DACIA” premiați la concursul organizat în cadrul PROIECTULUI INTERNAȚIONAL ,,EMINESCU-CULOARE ȘI CUVÂNT
April 4, 2017
Duminica Floriilor sărbătorită la Școala de Limba Română, Cultură și Civilizație DACIA
April 9, 2017

Asociația Interculturală Româno-Elenă DACIA a participat la Festivalul Internațional “Colors of Pysanka” organizat de către Asociația Ucraineană “Trembita” din Peristeri.
Sâmbătă, 08.04.2017, în Parcul Alsos din Peristeri a fost împodobit un copac cu ouă de Paște, realizate de mai multe asociații, școli de weekend și școli elene.
La eveniment au participat delegați ai Ambasadei Ucrainei în Republica Elenă, primariei din Peristeri, Scolii de weekend Beregynya și ai Asociației Interculturale Româno-Elenă DACIA.
Profesorii şi elevii Școlii de Limba Română, Cultură şi Civilizaţie din cadrul Asociației au realizat în orele de Arte Vizuale și Activități Practice ouă cu diferite desene pentru acest eveniment inedit.

Felicitări tuturor!

Vezi albumul foto AICI:https://www.facebook.com/pg/asociatiaromanoelenadacia/photos/?tab=album&album_id=405256633184600