Asociația Interculturală Româno-Elenă DACIA a participat la spectacolul “Copiii din lume dansează si cântă pentru pace”

Spectacolul LUMEA COPIILOR organizat la Atena de către Asociația Interculturală Româno-Elenă DACIA
June 7, 2017
ANUNȚ IMPORTANT! Au început înscrierile la Școala de Limba Română DACIA din ATENA
September 5, 2017

Sâmbătă,  03.06.2017, Asociația Interculturală Româno-Elenă DACIA  din Atena  a participat la spectacolul “Copiii din lume dansează si cântă pentru pace”, organizat de catre Asociatia TREMBITA  si primăria din Peristeri.

În prezența a peste 300 de  persoane, Teodora Gorjan, Gabriela Rusu și Denisa Miron, eleve ale  Școlii de Limba Română, Cultură și Civilizație DACIA au  încântat publicul  interpretând cântece  de muzică ușoară și populară din repertoriul românesc.

La  eveniment  au participat Asociatia TREMBITA (organizatori) ,  Asociația Dacia, Uniunea Moldo-Elenă Alexandros Ipsilantis și reprezentanți ai Armeniei, Greciei, Sri Lanka.

Mulțumim  atât elevelor noastre pentru interpretare, cât și  părinților  Claudia Gorjan și Daniela Rusu care s-au ocupat de reprezentația  elevelor la acest eveniment!